| XxAlexualxX a întrebat:

Matusa a facut icter si are 34 de ani mai poate face anca o data fara sa aiba nicio hepatita pls spuneti dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Icterul are mai multe cauze, nu numai hepatita. Trebuie sa se duca neaparat la spital pentru ca icterul este un simptom destul de grav, care de obicei ascunde o suferinta hepatica/biliara.

| justitiarul a răspuns:

Poate sa faca dar trebuie aflata cauza ce a determinat icterul.Pot fi multi factori, iar unii dintre ei periculosi.
Cu alte cuvinte trebuie sa mearga la un doctor care sa ii recomande analize si alte investigatii probabil.