| adrianpetrican a întrebat:

Medicul de familie iti da trimitere la pneumolog daca suspecteaza ca ai embolie pulmonara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bineinteles.

| RxTx a răspuns:

Daca dar nu cred sa ai ca se intampla foarte rar, mai intai incerca sa te repare el.
Dar tu poit sa te duci pe banii tai gen la o clinica particulara

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai embolie pulmonara nu poti respira si mori in cateva ore.
Daca esti atatd e grav, te trimit ei cu salvarea, direct in spital.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,și nu plătești consultația.

| LaviniuA a răspuns:

Iti poate da trimiteri la orice specializare. E un lucru pe care medicii de familie il fac frecvent. Nefiind suficient de specializati, nu te pot ajuta altfel.