| wolder a întrebat:

Medicul ginecolog mi-a prescris anticonceptionalele Belara, pe prospect scrie că pot renunța la alta metodă de protecție după o zi de utilizare, deci când e cel mai sigur sa renunț la alte metode? Am luat doar doua pastile până acum, în seara asta urmează a treia...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Renunti la altele cand incepi cu Belara. Logic, nu? Ce e asa greu de inteles?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

De ieri.

| CuriousStuff a răspuns:

Poti renunta cam dupa o luna de tratament.

| MedRex a răspuns:

Exact cum zice in prospect, daca nu ti-a zis medicul altceva. Exista cazuri in care se iau doua feluri, nu cred ca e cazul tau. Insa nu trebuie renuntat la protectia anti alte infectii cu transmitere sexuala.

| eluveitie13 a răspuns:

E cazul sa renunti deja.