| Anonimm30 a întrebat:

Mi-a dat psihiatrul o reteta sa iau pastile pentru memorie.

Chiar ajuta niste pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Invictusman a răspuns:

Probabil ți-o dat aceste pastile fiindcă ai funcția cognitiva afectata de depresie, sincer sa îți spun nu o sa te ajute prea mult.
Dacă depresia ta e grava, de mulți ani, problemele cognitive sunt afectate într-un mod ireversibil, în ideea ca depresia afectează creierul permanent, dacă depresia ta în schimb este moderata da, te va ajuta cu siguranță.
Eu am testat și mi s-au părut cele mai eficiente bilobil forte, în rest nimic nu m-a ajutat, ba chiar și pe depresie au fost eficiente.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ajută în sensul că ameliorează metabosmul creierul, dar nu îți bagă materialul de memorat cu tolcerul, cu pâlnia în cap. Efortul de învâțare ( repetiție și utilizarea materialului, ca să se întărească conexiunile neuronale) trebuie să îl faci în continuare, ca până acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil

| isemilia a răspuns:

Nu se poate da un raspuns cu siguranta, insa din moment ce un specialist ti le-a recomandat este bine sa le iei.