| S3c0ndSh0t a întrebat:

Mi-au iesit niste bubite pe fata, pe umeri si pe spate.De la ce sa fie oare? SI cum as putea sa scap de acesre bubite! Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Spala cu ceai de musetel, cand faci baie foloseste un sapun cu sulf si apoi da cu o crema hidratanta, preferabil obtinuta din produse naturale.

| Zenithf a răspuns:

Dap, am uitat prima intrebare: poate te speli prea des si privezi astfel pielea de protectia ei naturala, asta duce la seboree, formarea tenului gras sau uscat, etc.
Poate fi si o cauza metabolica, mancare prea grasa, o problema la ficat, colon iritat, etc. In cauzl asta, ai grija cu alimentatia, minim 50% sa fie legume si fructe crude, exclude din alimentatie produsele rafinate (zahar, faina alba, produse care le contin, fast food, prajeli, etc), grasimile animale si hidrogenate. Poti face o analiza a sangelui pentru lipidemie si colesterol si sa iei masurile necesare in cazul in care valorile nu sunt corespunzatoare sau sunt prea apropiate de limita.

| BRG a răspuns:

Pe umeri.