| Ally a întrebat:

Mi s-a umflat ochiul drept, in partea de sus, pleoapa si nu stiu din ce cauza ca e atat de nasol mai ales ca am ochiul cat ceapa si maine trebuie sa merg la scoala si ma mai si doare intr-un hal, din ce cauza? ce remediu pot gasi? macar sa nu mai fie atat de umflat va rog... urgent! Ms!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| cornculapte a răspuns:

Pai nu te duce la scoala si du-te la oftalmolog. Nu ai cu ce sa-l tratezi sau sa ameliorezi umflatura daca nu stii din ce cauza e.

| Ionutzsa a răspuns:

Probabil e ulcior happy
si eu am avut acum 2 saptamani...
ia`ti de la farmacie "kanamicina" e un unguent cu antibiotice...
sau mergi la medic happy

| mistikk a răspuns:

Sa sti ca s-ar putea sa te fi tras curentul mie mi se intampla des... dar in orce caz du-te si consulta un medic, cat despre scoala nu cred ca este moarte dac o sa lipsesti si tu o zi