| anonim_4396 a întrebat:

Mi s-au umflat amigdalitele a 3 a oara in decurs de o luna. Am luat de fiecare data antibiotice 4-5 zile si pastile cu albastru de metilen si propolis si mi-a trecut durerea dar dupa 3-4 zile incepe iar sa-mi apara puncte albe pe amigdale si sa ma doara cand inghit+ o durere in zona urechii. Ce pot sa fac sa treaca si sa nu mai apara? Trebuie luat antibioticul mai multe zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la Orl sa te consulte poate ai otită si durerea de ureche rezoneaza in gît.

| Violleta2022 a răspuns:

Trebuei s amergi la medic si sa faci un exudat faringian!
Inseamnand ca ai acolo este o infectie majora, care nu a fost eradicata cu antibioticul inutil care l-ai luat pana acum, si care nu va trece pana nu faci un exudat faringian sa se vada despre ce infectie este vroba ca sa primesti antibioticul corect, care distruge infectia din gat.

Pana nu vei intelege ca luarea antibioticului dupa ureche nu ajuta la nimic, terbuind sa mergi la medic si sa faci tratamnetul tratament corect, fiindca infectia netrata poate urca la cap si poti face meningita.

| Sophieka a răspuns:

Pot fi si motive spirituale / psihologice... Eu merg pe principiul ca majoritatea problemelor noastre au in spate motive de laturi spirituale / psihice / emotionale.
Poti citii acestea, iar daca nu te identifici cu ce scrie pe aici prin link si nu te insanatosesti rapid cu metode naturiste, mergi la medicul de familie neaparat :
https://www.terapiinaturiste.ro/afectiuni-boli.php?afectiunea=amigdalita

| sparklingqueen a răspuns:

Poate ai otita, du-te la doctor

| RefinedStrings a răspuns:

Trebuie sa te operezi de amigdalita.