| Marijuanaro a întrebat:

Mi se opreste respiratia pur si simplucrying. Din ce cauza? Oare ce >am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

E periculos, s-ar putea să ai astm. Nu te speria, e boală care se tratează. Consultă un medic specialist, pneumolog. Nu te duce la medicul de familie, eu m-am dus şi mi-a zis că n-am nimic, am tuşit 2 luni şi am fost la specialist, aveam pneumonie. Într-o săptămână mi-a trecut, dar făceam 4 injecţii pe zi.

| mihaela_7915 a răspuns:

Buna.si mie mi se mai intampla... dar nu des...de ex acum 2 saptamani cand a plecat iubi in germania simteam ca nu mai am aer.intram in panik.parca ceva din mine lipsea. poate mie mi s-a int din cauza ca imi era greu sa il las sa plece sa ma despart de el. dar sfatul meu este sa mergi la un medic sh sa spui c ti se intampla. e importanta sanatatea ta.ai grija de tine

| WickedBoy a răspuns:

Consulta un doctor. O parere nu prea pot sa imi dau dar as putea zice ca ai astm. CONSULTA UN MEDIC

| LiaLiuta a răspuns:

Daca ai sentimentul ca este ca un dop, si poti sa respiri numai 20-30% din capacitatea plamanului (si ala prin greu) atunci este astm bronsic (este o forma usoara de astm). Daca apare atunci cand ai confruntari cu persoane pe plan sentimental sau la servici atunci este stres. Multa sanatate!
P. S. Poate sa fie si de la o raceala mai veche pe care nu ai tratat-o corespunzator si pleura (pielita care inveleste plamanul sa isi fi pierdut elasticitatea)

| Mara15 a răspuns:

Du-te la doctor! De unde sa stim noi ce ai! Crede-ma du-te la un medic ca el stie mai bine!

| alexa_4370 a răspuns:

Probleme cu inima mi se parestraight face si din cauza caldurii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa ai ceva care pleaca de la plamani, astm. Dar poate fi si ceva psihic, emotional. Urmareste cand ti se intampla, ca poate ti se intampla cand treci printr-o perioada emotionala.Totusi,mergi la un control, sanatatea e pe 1 loc.

| pauladrian_2984 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla uneori cand sunt foarte agitat.Sau de exemplu acum vreo 4 zile, in timp ce imi clateam gura cu apa de gura, din greseala am ingitit-o si mi s-a taiat respiratia. Dar dupa cateva guri de suc, mi-am revenit.