| semy_7208 a întrebat:

Nu trebuie sa mananc inainte sa imi fac analizele? eu am mancat o nectarina azi la ora 12 si la ora 3 si jumatate trebuie sa ma duc la analize...are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Y3aaHH a răspuns:

S-ar putea sa-ti iasa glicemia mare. Eu cu o seara inainte sa-mi fac niste analize mancasem 3 banane si niste ciocolata si mi-a iesit glicemia cu mult peste limita. In fine, am reluat analizele si mi-a iesit perfect a 2-a oara.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca ai fost programat pentru analize la ora 15 si nu in primele ore ale diminetii este logic ca acele analize nu presupun vreo restrictie de hrana ( nu te tine nimeni flamand o juma' de zi pentru toate tipurile de analize! ). Numai bine!

| chelie91ptm a răspuns:

Eu zic sa intrebi medicu. El iti zice cel mai sigurhee hee

| wiufh a răspuns:

Intreaba medicul cand ajungi acolo...
Sper ca te-am ajutat.

| Alesandraas a răspuns:

Nu trebuie sa mananci nimic c ceea ce mananci apare la analize si dupa te pune sale faci iar pentru a se asigura c este totul in regula.straight face