| dragumaria a întrebat:

O data pe an avem dreptul sa ne facem analizele gratuit chiar dacă clinica respectiva nu lucrează cu casa de asigurări?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca clinica respectiva nu lucreaza cu casa de asigurari atunci nu poti sa faci analize in acest mod gratuit
poti oricand sa faci contracost unde doresti sau gratuit dar doar la cele clinici care lucreaza cu casa de asigurari

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca platesti clinica respectiva cu bani, fiindca asigurarea nu te acopera.

| dullcat a răspuns:

Raspunsul e nu.Trebuie sa te interesezi care clinici lucreaza cu CAS si doar la alea sa mergi, altfel iti pierzi timpul si energia de pomana.

| ioana748 a răspuns:

Si cine plateste acea clinica?
Doar daca ai o asigurare privata la clinica respectiva.

| Dragobeta a răspuns:

Nu. Daca nu lucreaza cu Casa de asigurari de sanatate, cine deconteaza analizele?
Trebuie sa le faci la un laborator care lucreaza cu Casa. Asta daca nu cumva firma ta iti deconteaza analizele la un anume laborator.