| flori_7507 a întrebat:

O femeie ramane insarcinata numai daca are orgasm odata cu partenerul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sarcina nu are absolut nici o legatura cu orgasmul femeii. Daca barbatul ejaculeaza in vaginul femeii si ea este in perioada fertila din luna, va ramane insarcinata indiferent daca a avut orgasm sau nu, indiferent daca actul sexual a durat 1 minut sau o ora, indiferent daca a urinat sau nu inainte sau dupa actul sexual.

18 răspunsuri:
| crisa a răspuns:

laughing NU.

| monicaclaudia a răspuns:

Baiiiii femeilor (( dar ce sunt intrebarile astea? fratilor? de ce nu luam niste lectii de sexologie sau cum se numesc ele inainte sa incepem viata sexuala (( NU SE MAI POATE ((
http://www.topsanatate.ro/......24561.html citeste un pic ((

tundenana
| tundenana a răspuns:

Nuuuuuuuuuu I don't want to see... nu are legatura... contactul sexual neprotejat cu sau fara orgasm poate duce la o eventuala sarcina nedorita sau sa te infestezi cu diferite boli cu trasmitere sexuala... asa ca daca nu vreti bebe protejati-va ca orgasmul iti provoaca o placere si atat nu e contraceptiv...big grin

| bubu_7778 a răspuns:

NUUUUUUUUU! Orgasmul nu are legatura cu spematozoizii si ovulele! Orgasmul provoaca doar placere si poti ramane insarcinata cu sau fara el, printr-un contact sexual neprotejat.

| DenissaDeea a răspuns:

Nu!... Ramai insarcinata si fara orgasm.mai ales daca fertilitatea e de mare calitate...

| LittleZyzy a răspuns:

[-x....in nici un caz. unde ai auzit asa ceva?straight facestraight facestraight faceo femeie ramane insarcinata in perioada ovulatiei, si nu conteaza daca a avut sau nu orgasm.

mlm
| mlm a răspuns:

NU, desigur o femeie poate ramane insarcinata chiar si atunci cand nu are orgasm impreuna cu partenerul, nu asta e important.

| mariusres a răspuns:

Si cand ONG-urile atrag atentia ca educatia sexuala trebuie facuta obligatoriu in scoli de la varste decente sarim toti arsi de fund ca "nu, copiii nostri sunt inocenti, noi suntem crestini bla bla".
pe urma ne facem de ras cu intrebari din astea.

carla
| carla a răspuns:

O femeie poate ramane insarcinata in urma unui contact sexual neprotejat in orice conditii, chiar daca a avut orgasm sau nu. Deci, mare grija! Informeaza-te asupra metodelor de contraceptie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele 3 intrebari pe care le-ai pus pana acum sunt legate de sarcina, nu lua medicamente de capul tau daca vrei sa ramai insarcinata, cauta un ginecolog si un sexolog, cei doi or sa iti explice pe INDELETE ce inseamna perioada fertila, ovul, uter, spermatozoizi, cand si cum poti ramane insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?>

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

. Asta e una din cele mai vechi msi Eronate opinii! NU! Poti ramana si de la picatura ce apare odata cu excitatia lui, care are menirea de a facilita introducerea! Foloseste Prezervativul! Alintari, tandrete, rabdare, tact si cunoasterea anatomiei si fuctionalitatii Corect, reciproc, etc, ...Luat cartile recomandate mai sus si invatati! Psiho

| rodi a răspuns:

Oare, de ce in urma unui viol apare o sarcina nedorita! are acea femeie in timpul unui viol orgasm? sau anatomica ovulatie si nesansa de a fi in acea perioada.

| emy_9515 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am si eu o intrebare.pa ce se termina perioada menstruatiei timp de 6 zile poti intretine relatii sexuale fara a ramane gravida?

| bica2 a răspuns:

O femeie nu ramane insarcinata doar daca are orgasm odata cu barbatul si crisa nu inteleg de ce razi cu gura pana la urechi, ceva ceva a auzit ea si anume:"Unii specialisti spun ca pentru a ramane insarcinata este important si orgasmul femeii, pentru ca contractiile care-l insotesc pot sa transporte sperma cat mai departe spre cervix. fata a scris aici pentru a o lamuri nu pentru a rade de ea.

| Dragusanu_Mariana_1993 a răspuns:

N trebuie sa razi poate n stie sau vrea sa fie sigura da ramai insarcinata si daca n ai orgasm mie mi s-a intamplat pup ai grija