| b0ldiu a întrebat:

O intrebare! Sunt Persoane care a scapat de dermatita seboreica? Daca da! sa ne spuna si noua la cei care aveam aceasta boala Cu ce medicament/tratament sau vindecat! observ ca multi sunt care se chinuie cu dermatita seboreica si nu pot scapa de ea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Pai este de mai multe feluri; cred ca cel mai bine mergi la medic. Ai un articol interesant si suficient de clar pe wiki (e insa in engleza). http://en.wikipedia.org/wiki/Seborrhoeic_dermatitis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista din pacate, e o boala cronica, adica nu se poate vindeca niciodata. Cel mult, poti incerca tot felul de terapii, medicamente, lotiuni, regim de viata sanatos pentru a mari intervalul intre episoade.
Numai bine!

| Lia80 a răspuns:

Si eu sufar de dermatita seboreica, cateodata am niste recidive foarte urate pe care le tratez cu un produs natural pe baza de uleiuri naturale din plante. Isi face efectul cam in 5-7 zile, dupa o saptamana aveam fata perfect curata dupa ce era asa de rosie si iritata incat nu puteam iesi din casa fara o tona de fond de ten. L-am descoperit pe un site si este un produs special pentru asa ceva, am auzit si de alte persoane care l-au mai folosit ca a avut efect si la ele. SIte-ul este http://rosebeauty.ro/......etail.aspx este destul de scump daar si Vichy are cam acelasi pret...si este plin de chimicale. Multa sanatate!