| AvalohAlyn a întrebat:

O mica problemabig grinorm in ultimul timp cam 3-4-5 ore pe noapte.Stau la pc mult,joc fifa si joc managere de fotbal,ma plimb,ies afara,ma duc la liceu,ascult muzica non-stop,s-ar putea odata sa-mi explodeze timpanullaughing si mai ales dorm putin,dar nu ma simt obosit.E vreo problema? Voi cadea din picioare din cauza oboselii sau suprasolicitarii? Eu nu fac mare mare lucru,ma relaxez mai mult,duc o viata de boier, inca nu sunt copt dar na mai e timp.E ceva de luat in seama faptul ca dorm doar 4-5-6 ore pe noapte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E rau pot aparea disfunctionalitati incepand de la gandire si sa ajungi la unele ticuri, fa-ti un program pe ore

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Este o problema, da.
De la prea mult exces de adrenalina bazata pe tema calculatorului, poti avea palpitatii, pe nepregatite fiind te vei speria, de aici poate cauza un atac de panica, o anxietate, cu gandul ca ai probleme cu inima.
Redu din timpul petrecut in fata calculatorului si fa-ti un somn regulat.

Sanatate!

| palaghianu a răspuns:

Si eu dorm 5 ore pe noapte insa spre deosebire de tine muncesc mult in rest asa ca eu resimt oboseala. Nu e neaparat o mare problema insa trebuie sa ai grija chiar si daca lenevesti in rest. Se poate ca la un moment dat sa te loveasca o oboseala cronica, sa ai probleme cu ochii si sa te doara capul destul de tare. Nu face bine la organism!

| ovy7 a răspuns:

Salut,
Si eu aveam acelasi gen de comportament pana acum 2-3 ani, nu cred ca e big deal, faci cam tot ceea ce face un adolescent in devenire happy. desi ai putea incerca sa iesi mai mult pe afara, sa incerci un sport, fotbal de exemplu din moment ce tot joci fifa si football manager, sau macar incearca sa te apuci de jogging, ajuta mult happy.