| FLAViЯ a întrebat:

O raceala la nivelul vezicii urinare se poate manifesta fara usturari sau dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Usturimea poate indica o infecție și durerea o inflamație care amândouă trebuie tratate corect, examen sumar de urină și urocultură cât și o antibiogramă.
Pa, pa.

soothe
| soothe a răspuns:

Da, poate un mers la baie mult mai des ca de obicei si senszatie de raceala la nivelul bazinului!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da se poate manifesta prin urinari frecvente si la un moment dat poate aparea doar senzatia de urinare.

| scarly86 a răspuns:

Da, sau cu foarte usoare usturimi. dar de unde stii ca ai o raceala?