| Feyenooord666666 a întrebat:

Oare la ce medic specialist e recomandat sa mergi daca ai probleme post vaccin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
55 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La medicul de familie

| Feyenooord666666 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Acela nu e de mare ajutor.

Toti neaga ca ar fi de la vaccin. happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ar mai fi o solutie sa vorbesti cu medicul sau asistenta care te a vaccinat, ei te pot ajuta, ai reactii adverse după vaccin?

| Feyenooord666666 explică (pentru CristiDinBucuresti):

M-am vaccinat la un drive thru.

Am raportat toate simptomele cuminte la dsp, am primit doar confirmare dupa nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

La medicul de familie si in functie de zona afectata si de gravitatea bolii, te trimite la medicul specialist.

| Feyenooord666666 explică (pentru Violleta2022):

Medicul de familie in general nu prea e de ajutor.

Eu propun el imi da trimiterile.

Traim vremuri faine.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu ai habar ce e aia PANDEMIE? Ca sa nu iti obosesti creierasul, iti zic eu - se refera la viteza si aria de raspindire, nu la mortalitate! Poate sa fie pandemie de rîie, ca daca se incadreaza in metricele unei pandemii, e pandemie! >> De acord cu exagerarile si mai ales abordarile gresite, adesea intentionat (planul de tratament standard e mult mai scump si cu reactii adverse fata de cel care a fost demonstrat ca fiind cel mai eficient si ok).

| Feyenooord666666 explică (pentru GabiDumitrescu):

Gabi, tu ai habar ce e grupul minoritar care nu reactioneaza deloc bine la un vaccin sau nu?
Lasa-ma cu basmele astea unde rata de vindecare este de 98%.

Persoanele care au facut vaccinul si au probleme dupa trebuie tratate la fel ca oricare pacient, nu trimisi intr-un colt si spunandu-le ca e coincidenta.

Cu persoane ca tine chiar nu am ce vorbi sincer.

Spor in viata si multa sanatate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Whaaat? Ce am zis eu si ce puii mei ai inteles tu? OK, raportezi pe platforma, DSP te contacteaza, intri intr-o statistica. Ia te rog si explica-mi:
1. Am zis eu ca nu ai simptomele alea sau ca vaccinurile sunt 100% fara efecte adverse? Nu cred. Se moare de la supradoze de paracetamol si aspirina de zeci de ani, ar fi culmea ca la vaccinuri sa nu se intimple nimic. Se intampla la toate vaccinurile si la toate medicamentele in general sa ai efecte adverse.
2. Am zis eu ca persoanele cu simptome post-vaccin nu trebuie tratate? Am zis ca ai halucinatii si simptomele tale nu exista?
3. Ce am zis de rata de vindecare? Discutam despre vaccin sau despre boala? Rata de vindecare nu e de 98%? OK, cit e atunci?
P.S. Faptul ca tu si altii aveti simptome nasoale, raportat la milioane de vaccinari, nu reprezinta ceva apocaliptic. E nasol, imi pare rau pentru tine ca esti printre ghinionisti, dar... sincer, CE AI VREA SA SE INTIMPLE ACUM?
P.S. Statul roman e cretin. Ar trebui sa faca frumos contracte cu niste firme de asigurari si in cazul simptomelor post-vaccin nasoale sa despagubeasca pe respectivii - eventual familiile celor decedati, daca e cazul - si nu sa umble cu formularele alea de cacao prin care ei se sterg de miini si zic ca faci vaccinul pe riscul tau.

| Feyenooord666666 explică (pentru GabiDumitrescu):

Statul Roman e pe degeaba.

Eu am raportat.

Macar sa se faca un plan de tratament sau ceva ca in alte tari.

Da aici tacem si dam din cap.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Statul roman e degeaba de vreo 30 de ani incoace, bine ai venit in Romania! Nu ma stirni legat de cum nu sunt astia in stare sa faca nimic, ca imi creste tensiunea...

| Feyenooord666666 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, o alta ramura saraca din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme post vaccin am avut si eu, durere de cap, oboseala, aceleasi cu simptomele virusului, trec de la sine in cateva zile, nu ai nevoie de specialist.
Poate nu ai fost informat de simptome post vaccinare dar ele exista si cel care iti face vaccinul trebuia sa ti le spuna.
In orice caz ai reactii normale. Ai nevoie doar de odihna.
Ca sa intelegem mai bine problema ta nu ai mentionat de cat timp ai simptomele, cand ai facut doza de vaccin?

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Macar nu mai vorbi vrajeli.

Ce reactii normale sunt astea dupa 3 luni?

Tinnitus inca prezent non stop.

Si multe altele.

De unde odihna daca abia pot sa dorm si ma trezesc de mai multe ori noaptea?

Dar baietii/barbatii care au facut miocardita dupa asta?

Mai terminati o data cu naivitatea, pe bune.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Care sunt vrajelile alea? Pentru ce sari ca ars?

Cred ca am fost cat se poate de politicos.

Despre ce naivitate vorbesti? N-am infirmat si nici confirmat nimic.
Te porti ca un copil razgaiat sau un trol abia iesit din pestera. Intra inapoi daca n-ai nevoie de ajutor.

Ce cauti dupa asa zisele 3 luni sa pui intrebari pe un forum despre probleme tale de sanatate? Mergi in continuare la medic pana gasesti problema, nu aici se rezolva.

Vrei ajutor? pastreasa tonul si decenta, invata sa respeci, de parca din cauza mea nu te simti tu ok dupa 3 luni de vaccin.

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Trec de la sine in cateva zile, nu ai nevoie de specialist?

Care vrajeli? Pe bune?

Vai si amar la cati medici am fost. happy Si mai merg, postez sa informez si alta lume, sa fac un schimb de idei.

Cu prima fraza deja te-ai dat de gol pnm.

Respect is decent, dar cand vad cata naivitate este sa nu ii zic altfel ma mai enervez si eu.

Fa niste research si vei afla multe, ma bucur ca tu nu ai avut probleme.

Dar hei, sunt altii care au si cauta un grup sau ceva cu persoane care si ele au probleme dupa nu stiu cat timp.

In afara sunt o tona, m-am alaturat acolo. Eu inca o duc "bine", altii au facut si scleroza multipla si multe altele.

Aici nu vei gasi grupuri de gen ca toti cred ca este o "coincidenta".

Zi faina si multa sanatate iti doresc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Da scuzele mele nu am vazut ca ai scris ca ai problemele de 3 luni, asta e nu stau sa citestc toate comentariile pentru ca multe sunt irelevante si chiar si de umplutura.

Nu, nu m-am dat de gol cu nimic, simptomele post vaccin variaza de la om la om, dar in general dispar in cateva zile. Poftim tu esti mai ghinionist, reactionezi altfel. La fel si post covid poti sa prezinti simptome si dupa 6 luni de zile si totusi nu mai esti contagios.
De asta nu stiu medicii ce sa spuna, e o boala noua si n-au fost pregatiti in facultate ce sa faca la asa ceva.

Dramatizezi prea mult si te panichezi la fel. Pastreaza-ti calmul si o sa le rezolvi pe rand.

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

La multi medici le este se frica, se vede asta.

Nu mai dramatizez de o luna, ca nici medicii nu stiu ce sa faca si ce sa zica de frica ce le este.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Bun, atunci jumatate de problema e rezolvata. Mananca sanatos, fa miscare si cam atat.

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Din pacate probleme sunt pe departe sa fie rezolvate, am facut o tona de cautare, concluzia este ca unii au inflamatie in corp dupa asta. si cu greu te scapi de ea.

Recomand persoanelor care habar nu au ce sa faca:

-Vitamina d3
-Qoenzima q10
-omega 3
-vit c
-seleniu
-Glutation.

se gasesc toate pe farmacia teiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Feyenooord666666 explică:

Pai cenzura e maxima, esti considerat antivaxxer daca ai simptome dupa el.

Viata de zi cu zi din pacate.

Te lupti dar fara arme.

| Feyenooord666666 explică:

Da, am vrut sa fac un bine, dar m-am ales cu cel mai rau.

| Feyenooord666666 explică:

Iese da prea lent.

In alte tari sunt grupuri de suport, aici numa grupuri de antivaxxeri gasesc.

Oamenii sunt naivi si trec peste asta din pacate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Eu nu sunt antivaccin dar mă doare că oamenii sunt atât de naivi și ușor de mințit.
Chiar sunt românii atât de proști?

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Naivi si neinformati!

Nu sunt nici eu antivaxx, am facut ambele doze.

ma bucur ca inca sunt in viata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Chiar imi pare rău că ai pătit asta si nu stiu cum pot ajuta.
Eu am vazut că cei infectati pot trece peste boală cu propolis, biomicin si multă mișcare.
Vorbesc din observarea mai multor cazuri si prin comparatie.
Nu stiu cum se combat sechelele de după vaccin.

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Si mie, si imi pare rau de miile de oameni care nu isi dau seama.

Si eu mi-am gasit un tratament de detoxifiere si antiinflamator.

Ca in Romania esti pe cont propriu din pacate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai sistemul imunitar super-strong, cel mai probabil treci peste boala cu o bere in mina. Altfel, povestile cu propolis si biomicin ramin la stadiul de povesti. Tratamentul serios si fara sechele/efecte adverse care chiar functioneaza e cel cu Ivermectin.

| Feyenooord666666 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu doar ivermectin.

Ci si altele, si s-a vazut in diverse articole ce s-a zis despre ivermectin. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu vreau să fiu ințeles greșit.
Eu m-aș vaccina bucuros chiar si mâine.
Dar de ce toată mascarada asta cu doi mici, mustar si câteva grame de pâine.
E grav că ei consideră că oamenii pot fi cumpărați.
Și că unii se vând atât de ieftin.
Mai există principii in lumea asta?

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Se pare ca nu.
Mai nou ti-l baga pe gat, e alarmant si trist sa vezi ce se intampla in Franta, Australia, Italia si in curand in alte tari.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Mascarada asta cu mici e pentru ca ei considera ca e mai usor sa duci de nas pe cineva decat sa ii convingi de chestii stiintifice. Sa fim seriosi, oricit de elitisti ne-am da, sintem per total o natie de retarzi. Virfurile nu ajuta decat la statisticile alea cu media, atita tot. Romanul de rind e de cele mai multe ori un bigot cretin care nu stie decat vaccin = bil geitz, moarte, cipuri, satana; rockeri = satanisti; aia care sunt de acord cu drepturile minoritatilor sexuale = homosexuali sau lesbiene, eventual satanisti, sorosisti, alte alea; votantii usr = atei, corporatisti vinduti ocultei mondiale, satanisti, homosexuali; atei = aia care vor moartea crestinilor si sa darime bisericile ca sa faca cluburi de noapte in ele, oameni lipsiti de morala si principii; tigan = hot, manelist, nespalat; mama singura = curva, nebuna, proasta, sau toate trei la un loc; si altele de genul...

| Feyenooord666666 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, aici nu am cu ce sa te contrazic. happy

Singuri ne sapam groapa din pacate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Schema de tratament cu ivermectin e probata, testata in zeci de mii de cazuri, exista studii serioase care au fost musamalizate sau cenzurate. Aici da, e mafia pharma la lucru, cum e si cu cancerul, scleroza, si multe alte boli.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Eu prefer să mor de la virus decât să dau colțul de la vaccin.
Tot trebuie să o mierlesc odată, ce să mă agăț de viața asta cu disperare.
Eu cred că viața e un dar de la Dumnezeu si mi-o va lua când se termină ața.
Părerea mea.

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Mori de la el doar daca ai alte probleme pe langa.

In rest sunt doar stiri ca sa sperie lumea.

| Feyenooord666666 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da, asa a fost asa este si asa va fi.

De persoanele cu probleme oncologice nu se mai vorbeste deloc.

Suntem o fiinta tare stupida din pacate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Păi toți ajungem să dăm ortu' popii.
Cică pământul e rotund, fugi de moarte dar te intâlnești cu ea pe partea cealaltă.
E doar amuzament nu am scris ca cineva să fie speriat sau să nu se bucure de viață.

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate.

Unii traiesc o viata intreaga cu ochii inchisi.

Si da, din greseli se invata.

Eu am invatat din ea si nu am sa o mai repet.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Ce intâmplare fericită!
Azi adminii sunt in pauză si se poate vorbi liber.
Si pe acest site vaccin, reactii adverse, cenzură sunt reale.

| Feyenooord666666 explică (pentru anonim_4396):

Daca se sterge asta e, si zice destule despre era in care traim.

| Feyenooord666666 explică:

Imi pare rau ca la unii am sarit.

Dar ma doare si enerveaza tare mult nepasara, ignoranta si naivitatea!