| SimonaBubu a întrebat:

Parizerul contine zahar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Te uiti pe ambalaj si citesti la ingredinte sau te uiti pe lista aceea pe care apar calorii si valori nutritionale, de obicei la glucide trebuie sa te uiti.

| Bondarel99 a răspuns:

Da, are mult zahar si multa sare. Nu crede tot ce scrie pe eticheta. S-au facut multe studii si mezelurile din Romania contin foarte multi aditivi (unii periculosi) iar producatorul poate alege sa nu ii treaca pe eticheta pentru ca unii nu pot di depistati nici in laborator.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Parizerul contine multe tampenii, ma mir ca oamenii mai consuma.

| wpetterssone a răspuns:

Toate produsele procesate conțin zahăh.