| simina96 a întrebat:

Pastilele de la Bien Dormir
creează dependenta? Am inceput sa iau recent, deoarece am o perioada mai stresanta si nu pot dormi. Imi va afecta calitatea somnului in timp? Pe prospect scrie ca e facut din plante, nu este un somnifer din acela puternic care se eliberează doar cu prescripție.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca e facut din plante nu are nici o relevanta, si matraguna este o planta si din ea se extrage o otrava mortala. Insa este un somnifer slab, bland (nu ca e facut din plante, ci ca astea sunt proprietatile lui). Daca il vei lua o perioada relativ scurta (maxim 10-12 saptamani), nu iti va lasa dependenta sau sechele.

1 răspuns:
| alex15ccc a răspuns:

Plantele nu dau dependenta!