| Диана a întrebat:

Pentru ca am stat prea mult la calculator, m-am ales cu o batatura la incheietura mainii, din cauza mouse-ului. waiting
Stie cineva cum pot scapa de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| inginer a răspuns:

Mergi la farmacie si cere o crema pentru bataturi. Si ia-ti un mosepad cu pernutza de silicon, ajuta foarte mult sa nu mai faci alta. Ceva de genul asta:
http://www.altshop.ro/mouse-pad-cu-pernuta-silicon-p-6793.html Numai sa ai grija sa fie de silicon si nu goala pe dinauntru (se simte la pipait), ca alea goale se tuflesc imediat si nu mai sunt molcutze.

3 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Fa o pauza de calculator

| cosminbacau a răspuns:

Exista mouse pad-uri cu o pernita cu gel. Ceva de genul http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/66/Ergonomic_mouse_pad.JPG

| WeedOo a răspuns:

Eu am un mous pad cu un fel de burete pe care sa pui mana teasi recomanda si tie unu