| oleee a întrebat:

Pentru cresterea masei musculare...este bun antrenamentul cu o grupa odata pe saptamana?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, trebuie sa muncesti mai mult.

| Vizitiul a răspuns:

Pentru a creste in masa e nevoie sa faci exercitii care implica greutati ceva mai mari, automat vor fi in scadere seriile! Depinde foarte mult si de intensitatea de lucru.
Poti lucra de doua ori pe saptamana grupa respectiva!

| lucib a răspuns:

Ca sa fi facut, fa urmatoarele antrenamente pe care le faceam eu:200 flotari, 200 abdomene cu 5 kg la piept, 100 de genuflexiuni cu 20 kg in spate, si exercitii cu gantere...pentru inceput.
p. s.:nici u gantera sa nu aiba greutatea mai mica de 5 kg si sa faci zilnic, daca se poate la aceias ora.

| oleee explică:

Pai eu stiu ca muschiu are nevoie de o saptamana pentru a se odihni calumea.si fac piramida inversa(de la cea mai mare greutate la cea mai mica) si uneori fac si trisarihappy

| oleee explică:

Lucib eu vreau sa fac masa musculara nu tonus muscularstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde, fiecare corp e diferit. In general e bun, incearca si vezi... La mine poate sa mearga, la tine nu...