| theodora_2847 a întrebat:

Poate cineva sa-mi recomande vreo carte foarte buna legata de nutritie si slabit (scrisa de un doctor, evident), in afara de cartile dr. Mihaela Bilic? si de cartea Dieta de Vedeta editata de curtea Veche, pentru revista Confidential?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Te rog sa nu te superi pe mine dar eu mai bine as merge dupa ce-mi cere organismul nu dupa ce scrie unul si altul Sa nu crezi ca acel cineva care a scris o carte de alimentatie se refera la toti Nu In alta ordine de idei la fiecare difera organismul Daca ceva este bun pentru mine nu insamna ca este bun si pentru tine Deci mergi pe mana ta Pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta dieta south beach... e foarte bunahappy
scrisa de un cardiolog

| aleahim a răspuns:

Buna! Cel mai bine sa iti fie pe termen lung este sa iti creezi un stil de viata sanatos, in acest sens am citit si aplicat din niste carti superbe pe care le recomand cu drag si mentionez ca dau principii de ghidare nu cure de slabire care nu fac bine corpului, acestea sunt: Arta simplitatii de Dominique Loreau (si mai are si alte carti superbe: Arta frugalitatii si a voluptatii, Arta esentei) si Greutatea corporala sub control de Mark Barker.
Iar pentru rezultate si mai bune poti citi si aplica carti de dezvoltare personala care iti vor schimba intreaga viata in bine nu doar exteriorul ci si interiorul, cum ar fi: Jocul vietii si cum sa il joci, de Florence S. Shinn, Regasirea puterii interioare de N. Gheorhita, Cele cinci rani care ne impiedica sa fim noi insine de Lise Bourbeau, etc.
Curaj, incredere, pace si iubire!