| Adrian1997 a întrebat:

Pot orbii sa si vada visele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ZyReXe a răspuns:

Habar Nam dar gandeste ca daca esti orb din nastere tu nu sti cum arata un om asa ca o si fie greu sa iti imagine si nu prea cred daca ei nu au vazut nimica in viata lor este imposibil

| Bogdanux a răspuns:

Eu consider ca le pot "vedea" mai bine ca noi, poate din cauza ca bazandu-se pe auz si pipait, isi dezvolta o putere mai mare a "ochilor interiori".

| VirtualShare a răspuns:

Da pentru că visele sunt generate de creier

| tweety_3198 a răspuns:

Nu poate visa pentru ca nu are perceptia de lumina si culoare...dar daca e orb dintr-un accident sa zicem...atunci DA.VISELE SUNT PERCEPTII DISTORSIONATE ALE REALITATII. sper ca te'am ajutat