| parvulescu_stina a întrebat:

Pot sa iau dexametazona daca abia am incheiat un tratament cu ketonal fiole?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti sa iei Dexametazona, dar spune-i doctorului care ti-o recomanda despre tratamentul abia incehiat. Dexametazona este un medicament dificil de administrat, cu multe reactii adverse si interactiuni, care presupune respectarea unui regim complet desodat. Trebuie sa te asiguri ca ai indicatie ferma de dexametazona, ea fiind un medicament care nu se ia cu usurinta.