| Angelindeed a întrebat:

Poti sa mori de la reactie alergica?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da, din pacate doar dacă faci anafilaxie de la acea alergie și nu reușești repede să obții tratamentul de urgenta și să-și facă efectul urgent.
Doamne ferește insa.

| Simpatic a răspuns:

Da, daca se face soc anafilactic, acela este mortal.

| Felys a răspuns:

Da,cu siguranta se poate face soc anafilactic si se moare foarte repede

| brokxy a răspuns:

Sa stii ca uni care sunt foarte grav pot muri gen care sunt alergici la alune si daca manaca foarte multe si nu le injectezi ceva repede pot muri 200 de decese pe an de la alergia la alune