| AllanClare a întrebat:

Poti sa te vindeci de anemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Da

| WhiteLife a răspuns:

Cred ca sunt cazuri rare în care persoanele se vindeca și în general tratamentul e destul de costisitor sa te menții la stadiul în care ești, dar mai sa fie atât de puternic și bun încât sa vindece boala.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Bineinteles, mai ales descoperita din timp. Ceva in sistemul tau nu functioneaza corespunzator dar asta iti poate spune doar un medic dupa anumite analize.
Poate ai un deficit de fier, boli renale, cronice, nutritie deficitara, etc. si in functie de asta vei stii ce ai nevoie, suplimente de fier, sau de vitamine, uneori chiar antibiotice daca este vorba de vreo infectie, etc.
Si intre timp axeaza-te pe consumul cat mai multor legume si fructe, hrana sanatoasa, odihna suficienta si miscare. Sfecla rosie, spanacul, soia, migdalele, mierea, vinul de afine iti vor fi de folos.