| Chifla2010 a întrebat:

Proteinele ataca ficatul? astept pareri, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Au, te referi in caz de hepatita? Ca am vazut ca ai postat intrebare despre hepatita reactiva. Nu cred ca este vorba de asa ceva, proteinele nu ataca ficatul. Dar este posibil ca o alimentatie ambundenta in proteine sa duca la activarea bolii. De ce? nu stiu, am o idee doar. Banuiesc ca alimentatia bogata in proteine iti solicita mai mult ficatul, iar aceasta solicitare il face mai sensibil la atacul virusului. thinking

| foxi a răspuns:

E bizara intrebarea! fii exact!

| The Epic Fail Guy a răspuns:

Cum sa intrebi daca proteinele ataca ficatul straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bah baiatul a intrebat daca ataca ficatu adic sa ti'l distruga chatterbox, nu baiete proteinele sunt ezact c'gasestiin carne legume etc eu fac fotbal si iau proteine si nu am absolut nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da fratioare, cam are, cel putin la mine, daca t referi la suplimente, cel putin mie mi a zis doctorul ca am ficatul marit d la astea...am luat vreo 4 ani si acum. n am consumat alcool, tigari si totusi am problema acu. daca fol.parerea mea e s iei doya mai mik decat e p prospect.bft