| BlackNights a întrebat:

Pentru ce se foloseste Nidoflor crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nidoflor este bun pentru mai multe afecţiuni (grave,sau mai puţin grave). În general, este recomandat persoanelor care au anumite iritaţii de la epilat, căldură, pampers (în cazul bebeluşilor), absorbante în cazul fetelor, dar şi pentru persoanele care au candidoză (şi nu numai).
Un bun înlocuitor al Nidoflorului, este Fluocinolonul (mai ales cel care conţine gentamicină, numit Fluocinolon G).
Sănătate!

7 răspunsuri:
| Roxette23 a răspuns:

Buna. Poti folosi Crema Nidoflor pentru cosuri, orice fel de rana la nivelul pielii. In cazul cosurilor nu iti va ramane semn dupa vindecare, coaja se va desprinde usor intr-un timp scurt si pielea va fi ca inainte.

| crysta_4961 a răspuns:

Normal este prescris de medicul ginecolog, pentru colpita micotica, cam atatea stiu

| ExtraBass a răspuns:

Crema Nidoflor este pentru herpesuri. sper ca te-am ajutat

| ellamarin a răspuns:

Despre nidoflor crema poti afla de aici http://www.elle.ro/blog/?p=625

| Patrascu_Vasile_1966 a răspuns:

Nidoflor crema este bun pentru mincarimi in zona rectului, anusului

| Kreo_Kreata_Kreolina_1982 a răspuns:

Eu am folosit Nidoflor de cv timp pentru cosuri. åntradevår e bun. dar se pare cå iritatiile p care le am e cauzåri a Nidoflorului. asa cå fac o micå pauzå pånå må duc la doctorul specializat ån probleme iritattilor de pe fatå corp etc.