| Andreeaea19 a întrebat:

Pt desumflarea picioarelor si a mainilor spuneti-mi ce sa fac? am sindromu raynauldcrying(help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca ai fost diagnosticata, nu ti s-a dat si un tratament?
Nu este o banala raceala, este un diagnostic dat de un medic si tot el trebuie sa iti recomande un tratament/un regim.
Nu ezita si cere sfatul medicului!
O zi buna happy

| darrio2007 a răspuns:

Daca ai acest sindrom doar un medic iti poate prescrie ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Cere trimitere la Fundeni in Bucuresti, acolo ti se fac teste mai complicate si ti se va prescrie un tratament adecvat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine ti-a pus diagnosticul ala nu ti-a dat si tratament?

Din cate stiu eu trebuie sa te protejezi de frig, sa eviti alimentele sarate, sa ai grija sa fie mereu hidratata pielea

| OnuOnulică a răspuns:

Indicat ar fi să mergi la medic.

| Andreeaea19 explică:

Nu mi s-a dat tratament mi s-a spus sa merg la medicu de familie am fost nici medicu de familie nu mi-a dat nici un tratament