| ProblemaGravaa a întrebat:

Pt fisura anala trebuie sa ma consulete un urolog? sau medicul de familie? sunt baiat am 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

@RomanianKnifeKiller, în loc să iei omul la mişto, ai putea să îl ajuţi. Iar dacă nu ştii, cu tot respectul, să te abţii.
Nu mai contează ce ai făcut pentru a ajunge aici, ideea e că trebuie urgent să mergi la medic. Eu cred că ar trebui să mergi la un medic de familie pentru a-ţi face trimitere la un specialist, dar dacă problema e foarte gravă, nu mai aştepta. Sună la 112 şi mergi repede la spital! Nu mai sta!
ps: trimite-mi şi un mesaj pe privat cu id tău, sunt curios cum evoluezi, cum te mai simţi. Rubrica Trimite Mesaj o găseşti la profilul meu, sub poză. Sănătate! happy
ps2: @RomanianKnifeKiller, sunt chiar foarte dezamăgit de ce ai spus.

2 răspunsuri:
| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/boli/fisura-anala#tabs-generalitati aici poti citi despre fisura anala si trebuie sa te vada un medic chirurg

| Romanian a răspuns:

Wow,da ce-ai facut de ai capatat o fisura anala.Vezi ca se subintelege, din ceea ce spui tu aici.