| ANDREI322233 a întrebat:

Recomandă cineva niște proteine pentru luare în greutate, care să funcționeze, pe ce ar trebui să dau banii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu proteinele in sine te fac sa iei in greutate asa cum doresti tu!
tu vrei sa te ingrasi!
ai nevoie de un complex format din carbohidrati si proteine
poti sa te ingrasi si din mancare happy
ai nevoie de o "dieta" hipercalorica, cu multe calorii
importanta este evident si proteina pentru corp, sa nu uitam ca baza muschilor este proteina...

| dullcat a răspuns:

Poti apela la nuci, seminte si diverse uleiuri, au multe kcal si vei lua sigur in greutate.Bafta.

| Korkodeln a răspuns:

1) Prima oara mergi la medic, la un consult general si mai ales endocrin (glande), multi din cei care nu reusesc sa ia in greutate au probleme cu tiroida, de exemplu, desi pot fi si alte cauze.

2) Dupa ce medicul ti-a confirmat ca esti sanatos si poti face efort fizic (greutate sper ca vorbesti de masa musculara, nu de burta, altfel stai in pat si mananca ciocolatawinking, mergi la o sala cu reputatie si vorbesti cu trainerul sa iti faca program de crestere masa musculara, cu exercitii specifice. El iti va recomanda si ce proteine sa iei din cele care stie sigur ca dau rezultate, marketingul aici e infricosator. Nu neglija picioarele, am vazut multi cu maini groase si picioare aschilandrice, arata oribil.

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Nu-ți recomand sa faci cure de creștere în greutate pentru că acele kg le vei da jos foarte greu mai târziu. Pentru că te îngrași repede și slăbești greu.