| emilia21 a întrebat:

Reuprofenul opreste sangerarea ciclului, daca l-am luat! ma doare foarte tare spatele si burta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
soothe
| soothe a răspuns:

Nu opreste sangerarea, dimpotriva. Are insa multe reactii adverse. Poate nu este bine sa iei antiinflamatoare cand esti pe ciclu.
http://www.achelcor.ro/www/index.php/produse%7Cviewproduct?id=32

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu influenteaza fluxul menstrual.

| cretzufinish a răspuns:

Eu stiam de vitamina K, de asta nu am auzit. Sa stii ca si eu am aceleasi simptome, insa unele mult mai grave care se soldeaza cu lesin, greturi, ameteli etc insa nu ti-as sugera nici o metoda de stopare pentru ca pot apare complicatii sau peste cateva zile sa-ti vina iar in cantitate mult mai mare si cu dureri mai puternice. Ia un calmant, stai in pat linistita, bea ceaiuri calde si-ti trece sau macar mai scade din intensitatea durerii.