| anonim_4396 a întrebat:

Rosiile ajuta la slabit? ard grasimile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Sunt bune rosiile intr-o dieta, poti prepara salate si sunt foarte bune.

| BaitanuByy a răspuns:

Stiam ca ajuta inima,
Mere

Daca vrei sa slabesti consuma cat mai multe mere, insa este important sa le mananci fara sa indepartezi coaja, pentru ca proprietatile de ardere a grasimilor vor ramana intacte. Coaja de mar este bogata in acid ursolic, al carui efect de ardere a grasimilor a fost demonstrat.

Portocale

Numeroase studii au aratat ca portocalele au proprietatea de a reduce nivelul de colesterol din sange si accelereaza procesul de ardere a grasimilor. In plus, daca ai grija de alimentatia ta si optezi ca la desert sa consumi o portocala, timp de cateva ore nu iti va mai fi foame. Retine: intre mesele principale ale zilei trebuie sa nu mai mananci nimic pentru a slabi.

Pere

Sunt bogate in flavonoide si catechine, doi antioxidanti puternici, care pot ajuta o femeie sa-si mentina greutatea ideala.

Dude

Multe persoane le considera "superfructe" datorita proprietatilor antioxidante. In plus, a fost demonstrata eficienta de a reduce grasimile de pe abdomen, actionand asupra depozitelor de grasimi.

Ananas

Ananasul este un fruct diuretic si detoxifiant, care contine numeroase nutrimente. Este un fruct ideal pentru a slabi si, in plus, faciliteaza digestia, elimina grasimile si activeaza metabolismul. Pulpa de ananas este indicata in diete, deoarece contine fibre solubile, care te iti vor conferi senzatia de satietate.