| outlandish a întrebat:

S-a trata cineva de hemoroizi cu ONDAMED? Sau de orice alta afectiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Cateva dintre cauzele acestora se datoreaza (si cele mai des intalnite) :
1.Mancare sarata/picanta
2.Ridicarea multor greutati(sufere in exces femeile gravide dupa nastere)

Sincer, remedii naturale nu prea stiu
(ai putea incerca sa te speli cu ceai de musetel), dar unguente (iti recomand eu unul foarte bun,-a scapat pe cineva din familia mea de acesti hemoroizi cand era in "pragul operatiei"-, se numeste "Procto Glyvenol".
Succes si insanatosire grabnica! Funda?

| Toma_Ion_Schengen_1976 a răspuns:

Daca ai facut hemoroizi de la constipatie, iti recomand sa consumi fibre - cauta pe net HemoStop.

Daca te constipi, degeaba de dai cu toate cremele din lume: de fiecare data cand te constipi o iei de la inceput.

Si ceaiurile pot fi foarte bune - cauta pe Google "ceaiuri pentru hemoroizi" si ai de unde alege.

Multa sanatate!