| Rebekah1664 a întrebat:

Daca vreau sa slabesc cu ceaiul verde trebuie sa il cumpar neaparat de la farmacie? Sau e bun si cel din magazin? Si mai am o intrebare cat timp trebuie sa beau? pana ce slabesc,sau? Si o ceasca, sau doua pe zi? Merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Silvia93 a răspuns:

Ceaiul doar te ajuta sa iesi la baie, vezi doamne elimini ce mananci dar pana elimini tu ce mananci se pune pe burtica, fundulet etc happy
Cel mai bine e sa mananci din toate cate putin, sa ai 5 mese pe zi (2 solide 3 gustari) si sa faci miscare cat poti tu de mult fie ca e sala de fitness,alergat,dans,facut curat,mers la cumparaturi, role, bicicleta etc happy
IAr daca vrei sa ajungi la talia la care este tipa de la avatarul tau te sfatuiesc sa nu faci nimic prostesc happy
Ele poarta tot felul de corseturi, isi distrug oasele si se culca cu oameni in varsta bogati ca sa le poata plati operatiile, nu merita.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Bei pana cazi sub masa...

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Nu iti pune sperante... ca nu slabesti cu ceaiul verde. Cantitatea de substante care ar putea sa iti fie bune, este mult prea mica catre neimportanta.

Faptul ca se arata tarile asiatice ca fiind mari consumatoare de ceai si oamenii mai slabi, e marketing. Sunt multe alte motive pentru care asiaticii sunt mai slabi. Toate, e adevarat, reducandu-se la modul de trai.

Slabesti cu regim si putina miscare.

Daca nici asa nu reusesti sa slabesti, atunci ar trebui sa mergi la medic deoarece ai putea avea rezistenta la insulina cu risc, mai tarziu, de diabet.

Cu ceaiul verde cel mult poti sa iti mai tai pofta de mancare. Sa bei in disperare si atat. Desi nu se recomanda cantitati mari datorita continutului de cofeina.

Ai putea sa inlocuiesti ceaiul cu apa. Sau daca tii neaparat sa bei ceai, cel de musetel sau de roiboos sunt mai bune, deoarece nu contin cofeina. De asemenea ceaiul verde mai putin, ceaiul negru mai mult, impiedica absortia fierului din intestinul subtire, banuit a fi pentru agravarea anemiilor.

Oricum ar fi, nu uita sa bei si apa.

In principiu te intereseaza ceaiurile organice. Motivul este ca florile sau ce fierbi tu, daca NU sunt organice, ci crescute in agricultura moderna, pot fi stropite cu diverse substante.

O mica cantitate din aceste substante ar putea ramane pe planta pe care tu prin fierberea si consumarea ceaiului o bagi in organism. Acumularea in timp a acestor substante ar putea sa iti faca destul de mult rau. Mai ales daca vei bea cantitati insemnate de ceai.

De la plafar sau nu, certificat organic ar trebui sa scrie. Nu iti face griji daca bei si ceai normal, doar sa nu exagerezi si sa incerci sa il limitezi.

De fapt ceaiul de orice alt ceva in afara de ceai, se cheama infuzie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu cafeaua verde slabesti mai tare ca si cu ceaiul. trei cani pe zi. iti scrie pe ambalaj si poti lua de oricunde

| Anonymy05 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti ar ajuta mai mult cafeaua verde.