| Anonymus3000 a întrebat:

Deci ieri am scos ghipsu dupa o luxatie la cot si acum am mana umflata cum as putea sa fac sa isi revina

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Deci pana la urma ti-a pus mana in ghips, dupa cum ti-am zis si eu. Pai ar fi trebuit sa-ti spuna si ce sa faci dupa ce ti-au scos ghipsul si au vazut ca e umflata. Incearca cu comprese cu gheata. De obicei da rezultate, caci gheata reduce inflamatia. Totusi, daca e umflata tare si te doare, ar trebui sa iei si un antiinflamator, gen nurofen, diclofenac sau chiar aspirina sau paracetamol, care tot din categoria antiinflamatoarelor fac parte.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Gheata pe ea...