| Anonymus3000 a întrebat:

Eu am o boala la rinichi si trebuie sa iau o pastila numita medrol ( http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1772 ) dar acest medrol are efecte adverse adica ma impiedica sa cresc in inaltime si retine apa din organism si astfel par mai gras. Vreau sa stiu ce medicamente sau leacuri pentru efectele secundare ale acestei pastile ca sa cresc in inaltime si sa nu mai fiu gras. dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| bulin a răspuns:

Nu esti obligatoriu sa ai acele reactii.Nu exista un medicament care sa combata efectele secundare ale altui medicament si indopandu-te cu pastile iti nenorocesti atat stomacul cat si ficatul. Daca medicul specialist ti-a recomandat acest medicament urmeaza tratamentul.