| Anonymus3000 a întrebat:

Oare exista vreo solutie pentru a nu mai racii niciodata sau pentru a racii foarte foarte greu? Eu sunt destul de sensibil si racesc cam des

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Recomand uleiul de catina( sunt capsule oleaginoase) de la Hofigal. Este un produs naturist tonifiant general, antianemic, vitaminizant, imunostimulator; catina contine multiple minerale, microelemente, aminoacizi esentiali, 8 tipuri de caroten.

| EmaS a răspuns:

Poti sa iei zilnic vitamina C, creste imunitatea organismului.Si poti sa fii putin mai grijuliu cu tine, sa te protejezi, sa previi.

| danielaxyz a răspuns:

Eu iti recomand Cetebe,Echinaceea sau Spirulina,daca iei una din ele, o sa-ti fie dor de raceala, am incercat pe propria-mi piele

| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Buna happy

Pai bea multe ceaiuriwinking. Si ferestete de lucrurile care iti provoaca raceala cum ar fi inghetata pe timp nu foarte cald.

Sper ca te'am ajutat :*

Pa, pa pup :*.

| redtulip a răspuns:

Incearca un tratament homeopat care sunt foarte bune in astfel de probleme iar rezultatul tratamentului este pentru o lunga durata plus ca nu iti afecteaza organismul. Multa sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut astfel de probleme candva, dar am reusit sa le rezolv, fara prea mare efort si fara medicamente.Anii trecuti nu am racit mai mult de 1-2 ori/an(raceli usoare,care treceau in cateva zile, fara ceva in plus), iar anul acesta nu-mi amintesc sa fi fost racita decat o data.Tot ceea ce am facut a fost sa ma imbrac corespunzator(am preferat sa-mi fie cald,decat frig),in functie de vreme,am avut grija sa fie suficient de cald in camera mea,am baut mult ceai cald si am mancat multa supa calda in perioadele reci,am baut mereu(chiar si vara)apa la temperatura camerei(am avut grija sa ma hidratez bine, indiferent de anotimp), nu rece si nu au lipsit fructele si legumele.In rest, am optat pentru bai calde in perioada iernii, in locul dusurilor.Se poate ca,indiferent de masurile luate,sa-ti mai curga nasul din cand in cand, dar fara a raci, in schimb(racelile vor fi destul de rare). Numai bine.

| mari76 a răspuns:

Buna Anonymus3000 iti dau eu o solutie pentru a raci foarte rar pentru ca si eu sunt sensibila. Solutia este polenul. Ial decat toamna, iarna si primavara vara nu-l lua. Pa!