| anonim_4396 a întrebat:

Sall manilor.am 14 ani, 1.80m și 83kg.azi mam apucat de un regim propriu și vreau sa stiu daca e sanatos.nu mă simț rău(îmi e cam foame uneori totuși). deci regimul e cam așa: 1. mă trezesc și fac abdomene dar nu mănânc nimic la miculdejun,doar o ceașcă de musli și un fruct dacă chiar nu rezist, plus ca beau conținu apă minerala pentru a fii hidratat și pentru a umple stomacul(azi am băut cam 3 litrii(o sticla de 2 litri + jumate). 2.la prânz mănânc până mă satur (adica mult)orice,branza,carne,legume si fructe proaspete de la taraba, înafară de dulciuri si nu mănânc mai mult de o felie de pâine) 3:merg in pas vioi până la plajă, unde înot 3 ore continuu cu pauze dese de băut apă minerală. 4:ajung acasă la 7 și (de poimâine sau când aranjăm curtea) lucrez piept la aparat cam 20 sau 30 min, după care mănânc cina destul de consistenta.vi se pare sănătos? corpul meu nu prea simte nimic neobisnuit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Renunta la : - paine
-apa minerala
-suc de fructe(oricat de natural scrie pe ambalaj ca este

Nu sunt bune deloc

Nu manca pana te saturi.Mananca din 6 in 6 ore (cu gustari intre, gustari nu un kg de carne) sau din 4 in 4 ore foarte putin
La cina trebuie sa manaci ceva usor nu consistent.
Nu manca prajeli, branzeturi multe ( o felie de cascaval=3 felii de paine) cartofii praiti(au foarte multe calorii)
Calculeaza-ti numarul de calorii zilnic, nu depasi 1500 pe zi.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc amândurora, și o să țin cont de sfaturile voastre.și da rolly, sunt destul de bine, dar bărbații din neamul meu inclusiv eu suntem lați în talie și destul de plini, și ași vrea să mai remediez

| Roliii a răspuns:

Eu iti dau un sfat,daca il urmezi bine,daca nu si asa e bine:la inaltimea ta esti chiar foarte bine asa cum esti,iar daca vrei neaparat sa te dezvolti ai putea sa faci un sport cum ar fi kick box, si innotul e ok, si la aparat(daca nu-i electric si lucrezi numai tu)dar la aparat cu pauze intre ex., sala (daca vrei sa faci kară-te cauta un antrenor ca lumea) si mananci constant de trei ori pe zi cand tie foame din orice cate putin, si ca sa se puna pe tine desi esti foarte bine asa (greutatea trebuie sa coincida cu inaltimea deci ai 1.80=80 kg deci e foarte bine)dar cel mai bine e sa mananci cu 3 ore inainte de sport max 2 si dupa exercitii mananci cand ti se face foame, dar nu trebuie sa te fortezi deloc sa mananci si consuma fructe si legume, la fiecare masa mai grea ar fi bine sa mananci o salata langa, si bea apa plata (apa minerala poate provoca piatra la rinichi si nu-i bine), nu trebuie sa faci sport in fiecare zi de 2-3 ori pe saptamana max 4, o zi da o zi nu.

| troublemaker001 a răspuns:

Nu sunt cu dietele dar dimineata stiu sigur ca trebuie sa il iei
si in loc de apa minerala bea apa plata
si in rest la pranz manaca moderat si seara chiar putin de tot