| CristiV96 a întrebat:

3 luni dupa operatie de apendicita, de joi cred CA am facut toxiinfectie alimentara...ce as putea consuma? Mancaruri,tin sa specific CA am cam toate simptomele de care SE zice pe internet:greata,lipsa apetitului,frisoane,febra,diaree,dureri cap, crampe, stari de voma.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| imanonim a răspuns:

Nu cred ca are legatura operatia de apendicita cu toxiinfectia, dar oricum, eu am avut de a face cu amandouarolling on the floor) Din ce mi amintesc eu, doamne doctor m-a pus la un regim destul de strict. M-a pus sa mananc multa paine prajita (sa stii ca ajuta), dar nu mi-a dat voie sa mananc fructe, grasimi, fasole, doar alimente foarte slabe in grasimi si in zaharuri. Cel mai bine, totusi, ar fi sa consulti un medic. Funda?