| AlexAlxAlex a întrebat:

Salut, a incercat cineva de aici pastilele Acneminum pentru acnee, functioneaza? Dupa cate zile ati vazut diferente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Da, am folosit pastilele Acneminium de mai bine de o saptamana, concomitent cu gelul de curatare Effaclar(La Roche Posay) si gelul Duac 30mg (pe baza de clindamicina si peroxid de benzoil), pot spune ca se vede o diferenta, pielea e mai luminoasa, mai curata. Aveam niste comedoane, noduli foarte durerosi, dar situatia a inceput sa se imbunatateasca. Inainte de a achizitiona fiecare dintre produsele mai sus mentionate am citit destul de mult despre fiecare in parte ca sa-mi fac o idee. Te-as sfatui sa faci la fel ca sa nu ai surprize. Toate le-am cumparat de la farmacie, nu este nevoie de reteta de la medic, iar ca pret aproximativ ar fi Acneminium-30 lei, Effaclar-60 lei, Duac-80 lei. Sper sa te ajute si pe tine! O zi faina!

3 răspunsuri:
| Gigi777 a răspuns:

Sapunul e destul de bun pentru acnee. Faci dus cat mai des si te speli cu sapun unde ai acnee. Fara pastile, nu pastile, gandeste-te la efecte secundare. Sapunul nu prea are efecte secundare, doar in cazul in care il mananci si apa s-ar putea sa aiba efecte secundare, poti sa faci intoxicatie daca bei prea multa apa(mai mult de 5 litri dintr-o data) adica cum zice englezul "chug". Ce stiu eu? Sunt eu doctor? Sunt doar un strain, desigur trebuie sa asculti de straini cu cea mai mare incredere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| AlexAlxAlex explică (pentru Gigi777):

Crede-ma, m-am spalat, ma spal si ma voi spala mereu cu sapun mai ales pe fata, si nu functioneaza, cosurile tot apar.

| AlexAlxAlex explică (pentru anonim_4396):

Am inteles, multumesc mult de informatii!