| BunaSearaInAceastaDimineataMinunata a întrebat:

Salut, acum 4 zile am avut o toxiinfectie alimentara si de atunci am tinut regim cum mi-a spus doamna doctor de familie. Ea nu a precizat si o anumita perioada de timp si de aceea sunt curios daca dupa 4 zile de regim am voie sa mananc o pizza nepicanta. Mersi mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai voie, după o toxinfectiie alimentară bagi pizza? Care are salam? Maninca supă de pui, ceaiuri sa se refaca intestinele, nu forța stomacul cu pizza, sau tocatură cum ar fi mici, pîrjoale si alte grasimi, pizza vei putea minca saptamana viitoare, acum poti o supă un ceai, fara bere fara sucuri acidulate.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de regimul prescris înainte. Revenirea la dieta ta normală, obișnuită se face treptat, nu direct, hai la pizza.