| TraDeMaDe a întrebat:

Acum de Craciun m-am cam ingrasat! Ce as putea sa fac sa slabesc intr-un timp scurt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Pune punct la dulciuri si sucurifa miscare multa cel putin ora pe zi iar restul este deja scris

| MioaraParalescu a răspuns:

Alearga 15-20 minute in fiecare zi si ai grija la ce mananci iar in 2 saptamani vei slabi pana la 5 kg.

| Latinmoon a răspuns:

Fa mult sport, bea multe lichide si papa mai putine: dulciuri, grasimi si panine.
Good luck! >big grin

| Different69 a răspuns:

Sa faci sport. Uite aici un exemplu de exercitii pe care le poti face acasa http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0

| axel112 a răspuns:

Numai manca mancarea cu paine multa o vreme incearca sa mananci fructe sa reduci cantitatea de carnea, lactatele, ouale alearga 30 minute daca esti fata daca esti baiat poti si alerga dar daca vrei si muschi fa geno si abdomene pentru zona coapselor si abdomen si flotari pentru maini si piept sau mergi la sala si lucrezi la aparate

| lorypoly a răspuns:

Fa mult sport si mananca cat mai sanatos : multe fructe si legume

| Avocado7 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie.eu dupa sarbatori de obicei merg si inot la bazin(acoperit)daca nu stii sunt si cusuri si e destul de convenabil eu m-am apucat de dupa craciun si am slabit pana acum 3 kg. sper ca te-am ajutat

| NutellaFinetti a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, insa cel mai indicat ar fi:
Daca esti fata: -sa faci miscare
-sa mananci in fiecare zi fructe, legume, carne slaba, si dimineata cereale integrale
-sa faci seara niste exercitii
-sa nu consumi multe dulciuri
-sa incerci sa fii cat mai activa toata ziua.
Asa fac eu si am slabit 3 kilograme doar in 10 zile.
Daca esti baiat: -incearca sa faci cat mai multe exercitii ce tin de abdomen
-sa mananci multe fructe si legume
pun pariu ca nu itit plac cerealele integrale deci ar trebui sa incerci ceva care macar le-ar tine locul, merg si cereale usoare din faina de porumbwinking
-ai putea sa alergi zilnic nu foarte mult dar usor usor iti vei recapata dexteritatea.
Succes

| vanilivanessa a răspuns:

Dieta + sport combinatia perfecta. obligatoriu 3 mese pe zi dar fara grasimi sucuri cu acid prajeli

| papaalin a răspuns:

Multa miscare.

| ladydragonfly a răspuns:

Concentreaza-te pe alimentatie sa consumi fibre vegetale( legume, seminte, fructe) pentru ca retin intrarea glucozei in sange si consuma apa si ceai verde fara alte lichide indulcite sau alcool.Eu am incercat diete vegetariene si vegane bazate pe aceste reguli si au dat rezultate. Succes! :*