| daskind a întrebat:

Salut.Am 1.65 si 67 de kg. Vreau sa slabesc si nu stiu cum.Niste sfaturi va rog.Ce sa mananc etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana121 a răspuns:

In primul rind sa faci miscare e de ajuns si 1 oara pe zi, sa fii mai mult in miscare daca e posibil, sa ai o alimentatie bogata adica sa mininci de toate cite putin, de ex pe zi sa ai 4 mese dar in cantitati mici, si nu in ultimu rind sa consumi cit mai multa apa, are efect inainte de masa cu 20 de minute un pahar de apa(nu ingrasa) bafta

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Mese la ore fixe 8 13 19, cel puțin 30 de min sport pe zi, fără sare, grăsimi, dulciuri, sucuri și vei slăbi treptat și frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Învaţă să mănânci, o alimentaţie săracă în calorii, multe legume şi fructe proaspete, nu prăjeli, carne fiartă, înnăbuşită doar, lactate slabe în grăsimi, evită orice fel de grăsimi, mai slăbuţ cu dulcele, înlocuieşte cu miere eventual şi MULTĂ MIŞCARE, ai numai de câştigat cu mişcarea, crede-mă!
Te pup!

| charleslouboutin a răspuns:

Nu mai manca mult si fa sport!

| dudu1 a răspuns:

BUNA! in primul rand nu mananca cat se poate de sanatos si incearca sa eviti mancarurile care trebuie sa le acompaniezi cu paine, nu manca cu pofta mancarea DELOC, paine incearca sa nu fie proaspata deoarece iti va vei manca si cu cea mai mare poftta, fa sport, cand esi din casa in loc sa mergi normal alerga.si culcate cat mai tarziu posibil. dupa ce ai facut sa zicem sport calumea si ajungi acasa si iti este o foame de mori incearca sa nu mananci nimic fiindca tu ai ars calorii ci gluxcide mult care se pun si nemancand nu le mai pui le elemini de tot.dar daca simti ca lesini de foame mancanca paine de secara cu apa plata.e cel mai bun mod de a slabi. ignora pastilele.SUCCES

| Marquiz a răspuns:

Incearca acest program : http://bit.ly/1bhj1Gz