| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani si am o problema la vorbire.
Vorbesc cam balbanit, dar nu mereu, ci uneori.
Niste persoane mi au spus sa beau apa din clopotel si imi va trece (Ciudat).
Stie cineva ceva despre treaba asta?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Urpaniel a răspuns:

Aveam problema asta când eram mic, dar pentru că vorbeam prea repede, mult prea repede.

| julika83 a răspuns:

Apa din clopotel se da copiilor mici care nu vorbesc. si evident, este un mit. happy