| CMaryan a întrebat:

Salut.Am 18 ani si am o problema cu un incisiv central.Este crescut in afara si este foarte inestetic.As dori sa stiu daca se poate face o extractie.Ma scuzati daca categoria nu este cea potrivita dar nu am gasit ceva in care sa se incadreze din aceste categorii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Lindoro a răspuns:

Orice dinte se poate scoate.Cel mai bine ar fi sa te duci la un dentist si sa te consulti cu el.Banuiesc ca se poate pili incisivul deci nu ar fi nevoie de extractie.