| cenumesapunaici a întrebat:

Am auzit ca o porție de cioarba de burtă are 400-500 calorii. Țin la silueta și nu consum. Dar azi a trebuit să consum o porție. Am mâncat doar un sfert de castron și poate 10 grame din acea carne. Cate calorii credeți ca au fost? E dăunător pentru siluetă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| gamesFENOMENUL21games a răspuns:

Nu te ingrijora chiar atat de tare, nu e foarte daunator, insa trebuie ca asta seara sa consumi mai putin, ca sa "completezi" ce ai mancat la pranz, incearca sa mananci cat mai devreme.
Calori cred ca au fost in jur de 300, deci nu enorm de mult, tinand cont ca un om consuma in medie 2000 de calorii pe zi