| Ionuț_Iftinca_1995 a întrebat:

Salut, am facut antitetanus acum o saptamana si un pic, iar atunci cand mi l-am mi s-a umflat mana. Eu imi puneam gheata cand imi aminteam si dupa 1 sapt si ceva mi-a ramas mana putin umflata. Ce fac sa nu o mai am umflata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StefanAdrian911 a răspuns:

Salutare Ionut!
Nu mai pune gheata si toate cremele pe care le ai prin casa pe acea umflatura.
Acea umflatura cauzata de vaccin, trece in 1-2 saptamani.
Ai grija sa nu te lovesti acolo, sau sa presezi pe ea, sau sa te scarpini, etc.
In 1-2 saptamani scapi de umflatura, doar daca ai grija sa nu te lovesti, si sa nu faci ce am spus mai sus.
Succes!