| anonim_4396 a întrebat:

am facut un ecograf si am descoperit ca am fierea strangulata congenital. doctorul mi-a spus ca o pot extirpa, dar doar daca vreau, pentru ca nu afecteaza alte organe, imi da doar dureri de cap. sunt fricoasa din fire si nu imi surade ideea operatiei. as dori sa stiu niste remedii naturisti. pana acum luam un ceai dintr-o combinatie de plante, dar firma prod a dat faliment, iar de la alta firma nu am mai gasit in farmacii si la plafaruri acel ceai. multumiri anticipate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai simptome, las-o in pace. Iar daca ai simptome usoare, mananca mai putine grasimi si prajeli si bea ceai de anghinare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Medicul care ti-a spus asa ceva este un mare idiot. Eu sunt barbat si la un control de rutina am descoperit aceeasi problema. Medicul specialist mi-a spus ca femeile pot avea complicatii in momentul sarcinii, prin faptul ca, cu timpul sarcina se dezvolta ocupand tot mai mult spatiu, deplasand anumite organe din pozitia lor initiala. In acea perioada fierea se poate rupe, asta ducand la complicatii. Nu exista remedii naturiste. Cel mai bine ar fi sa consulti SI ALTI MEDICI. Sanatate maxima!