| Nshk a întrebat:

Salut,am o curiozitate care ma macina,mi-a murit catelulsad dupa care sufar rau,era bolnavior de cancer,totul decurgea bine,de o saptamana a inceput calvarul,numai manca,avea febra, am fost la cabinetul veterinar unde a urmat si citostaticele, avea febra 40 si mi-au dat antibiotice,aseara numai vroia sa se miste,avea temperatura normala, am fost la alt cabinet veterinar, si au facut analizele si au zis ca nivelul globulelor rosii din sange este sub 10%,si are nevoie urgenta de transfuzie,am acceptat,i s-a facut transfuzia si dupa transfuzie,a inceput calvarul,se plangea cand il palpa la stomac(mi-au spus ca avea ulcer,de care stiam dar din cauza "excrementelor cu sange" au spus ca facuse hemoragie si acolo pierdea sange" nu inteleg altceva: de ce dupa transfuzie au inceput dureri groaznice, il durea cand i se atingea stomacul-pancreasul, au incercat sa ii faca calmante si brusc i-a dat sangele la gurita si in 5minute a murit.nu inteleg de ce, oare sa fi gresit sangele din transfuzie.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa fii murit pentru ca era bolnavior
nu te mai gandi de ce si cum era daca... pentru ca unele lucruri asa trebuie sa se intample, fara ca noi sa intelegem adevaratul sens.
Daca era batran, este normal, ei nu traiesc o viata de om, iar daca era micut, imi pare rau.
te-as sfatui sa iti iei alt catel. asa o sa treci mai usor peste...