| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Salut, am o problema cu transpiraţia, transpir in ultimul hal efectiv, zici ca sunt un robinet, e bine sa transpir in halul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu. Si mie mi se intampla. Este o dereglare hormonala sau o reacție fiziologica cauzata de stres. Încearcă niste deodorant fără aluminiu sau mergi la medic!

| ancaval a răspuns:

Hiperhidroza.

Tratament? Nu are rost. Pierdere de timp.

Eventual, fa schimbari in alimentatie. Mancare mai putina si usoara, sare cat mai putina, fara cola, fara cafea, fara enerzigante.

Cu emotiile cum stai? emotile, stresul, frica, suspansul...te "ajuta" sa transpiri. Incearca sa le controlezi si o sa vezi o cantitate mai mica de transpiratie.

Exista dermatologie cu tratamente doar pe o perioada de timp. Dar eu NU cred in dermato.

In concluzie, alimentatia si psihicul cred ca te-ar ajuta mai mult decat pastilele.

Sau un consult la endocrinologie pentru a vedea cum stai cu glanda tiroida.

| Irina_Angi_1970 a răspuns:

Nu e bine.Renunta la unele alimente:ciocolata, cafea, piper, mustar, etc.Trebuie vazut la medic.