| Mikutza98 a întrebat:

Am o problema ginecologica. Luna trecuta m-i sa inceput menstruatia pe data de 19 decembrie si s-a terminat pe 24 apoi iarasi m-i sa inceput pe 29 decembrie si s-a terminat pe 3 ianuarie, si exact dupa ce s-a terminat menstruatia sa inceput hemoraia. La medic acum nu pot sa plec. Am 17 ani si am avut relatii sexuale. de aproximativ 1 an am cistita si micoza. Micoza am tratato dar cistita nu pentru ca nu ma ajuta nici un medicament. si am mers si la diferiti medici.Mama mi-a spus sa-mi fac aburi cu pelin si cred ca de la asta si s-a inceput hemoragia. a doua oara cind m-i sa inceput menstruatia ma durea foarte tare vaginul (nici nu stiu cum sa zic, de la cistita, am fost de 8 ori la wc in timp de 5 ore) si mi-am facut aburi si mi sa inceput ciclul isr cind mi s-a terminat iarasi a inceput sa ma doara si am facut aburi si asa cred ca sa inceput hemoragia. spuneti-mi va rog ce sa fac ca mii frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz nu este normal ca in decurs de 2 saptamani sa ai 2 menstruatii sau sangerari succesive. Din descrierea ta se poate concluziona ca de vina pot sa fie anumite dereglari de natura endocrin hormonale. Intro astfel de situatie vizita medicala ginecologica devine obligatorie mai alesdacaseare in vedere ca aparatul tau urogenital este afectat si de o cistita cronicizata. Cistita este o inflamatie a tractului urinar, cauzata de o infectie bacteriana si din acest motiv este necesara efectuarea de analize medicale. Alaturi de uretrite (infectii ale uretrei), cistitele fac parte dintre cele mai frecvente infectii ale aparatului urinar. Cistita poate fi dureroasa si neplacuta si poate deveni o problema serioasa de sanatate in cazul in care infectia se extinde la rinichi.din acest motiv este obligatorie vizita medicala ginecologica de specialitate. Pana in momentul prezentarii la medic, pentru a ameliora durerile ai putea folosi unele remedii prezentate in urmatorul material : https://www.farmaciata.ro/......-vindecam. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Aanderson a răspuns:

Aburi cu pelin? Lasa prostiile si intreaba un medic...pe TPU nu exista niciun medic - majoritatea de aici nu stiu daca o femeie poate sa ramana gravida cu degetul sau nu